Zastosowanie nowej waluty

Zastosowanie nowej waluty

Rynek jest obfity w różnego rodzaju możliwości. Wszystkie one zostały stworzone po to, aby ułatwić nam życie i wykreować nowe możliwości zarabiania. Jedną z takich nowości na rynku jest waluta

czytaj dalej

Powstanie bankowości internetowej

Powstanie bankowości internetowej

Nie sposób wyobrazić sobie dziś funkcjonowanie sektora bankowego bez transakcji dokonywanych za pośrednictwem sieci. Podobnie jak rozwój innych produktów online oraz samego internetu, również bankowość internetowa rozwija się niezwykle dynamicznie. Pierwsze przelewy za pośrednictwem sieci wykonano dopiero w 1994 roku w USA. Opcję taką udostępnił klientom kalifornijski bank Jolla Bank FSB.

czytaj dalej

Etapy rozwoju e-bankowości

Etapy rozwoju e-bankowości

Podobnie jak wszystkie produkty sektora bankowego, również konto internetowe, jak i cała bankowość internetowa, nie powstały od razu, ale są efektem udoskonalania kolejnych rozwiązań. Za pierwszy etap rozwoju e-bankowości uznaje się zwykle marketingowe wykorzystanie Internetu. Sieć jest wówczas przede wszystkim źródłem informacji na temat banku. Pierwsza faza rozwoju jest właściwie metodą na „oswojenie” klienta z funkcjonowaniem bankowości w sieci. Na stronie banku klient może odnaleźć ważne informacje dotyczące działalności banku, opisy produktów czy materiały promocyjne.

czytaj dalej

Denominacja złotego w 1995

Denominacja złotego w 1995

Wielu dorosłych Polaków wciąż pamięta, że wybudowanie domu kosztuje kilka miliardów złotych, a dobry samochód to milionowy wydatek. W pamięci mamy również sytuację, w której normalne było kupienie gazety za kilka tysięcy złotych czy zgoda, by sprzedawczyni nie wydawała nam reszty w postaci banknotu dwustuzłotowego. Jednak czasy, w których każdy z nas był milionerem bezpowrotnie minęły i nikt nie ma tego rządzącym za złe. Tak zwana denominacja była potrzebna i ostatecznie przeprowadzono ją w 1995 roku.

czytaj dalej

Mocniejszy Narodowy Bank Polski

Mocniejszy Narodowy Bank Polski

Narodowy Bank Polski nie zawsze miał tak mocną pozycję jak dziś. NBP pełni aktualnie rolę banku centralnego. Oznacza to, że decyzje NBP mają znaczący wpływ np. na oprocentowanie kredytów. Kluczowym zagadnieniem są stopy procentowe. Podnosząc lub zmniejszając stopy procentowe Narodowy Bank Polski jest w stanie stymulować rozwój gospodarczy.

czytaj dalej