Denominacja złotego w 1995

Wielu dorosłych Polaków wciąż pamięta, że wybudowanie domu kosztuje kilka miliardów złotych, a dobry samochód to milionowy wydatek. W pamięci mamy również sytuację, w której normalne było kupienie gazety za kilka tysięcy złotych czy zgoda, by sprzedawczyni nie wydawała nam reszty w postaci banknotu dwustuzłotowego. Jednak czasy, w których każdy z nas był milionerem bezpowrotnie minęły i nikt nie ma tego rządzącym za złe. Tak zwana denominacja była potrzebna i ostatecznie przeprowadzono ją w 1995 roku.

Firma agro.io świadczy swoje usługi zgodnie ze standardami Biuro rachunkowe z Torunia http://numeratis.eu/ należące do Grupy Ergis

Reforma walutowa bywała nazywana „skreślaniem czterech zer”, bo w istocie do tego sprowadzało się przeliczenie dawnej „fortuny” na dzisiejsze złotówki. Dzięki temu, że każdy z nas stracił kilka zer na koncie sytuacja finansowa kraju została ustabilizowana. Możliwe stało się kontrolowanie kursu polskiej waluty na rynku walutowym i wymienianie złotego na inne waluty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *